Noworoczne retrospekcje Tropicieli

[Obrazek: glut.png]
Koniec roku to dobry czas na niewielkie podsumowanie. Takie mini retrospekcje Tropicieli Historii.
Myślę, że ten rok był pod wieloma względami wyjątkowy, pełen wypraw w poszukiwaniu ruin i poznawania ich historii. Był to rok, w którym poznałam wielu wspaniałych ludzi, którzy podzielają moją pasję i mnie wspierają. Za to chciałabym Wam wszystkim serdecznie podziękować.
Co prawda nie było w nim spektakularnych odkryć, bo na takie raczej się nie nastawiam, ale niewiele brakowało do fajnej przygody przy czyszczeniu zamkowej kaponiery w Oleśnicy.
[Obrazek: glut.png]
W mijającym roku dane mi było zadebiutować na łamach miesięcznika „ Odkrywca” jak dla takiej szarej myszki jak ja jest to wielkie wyróżnienie, które pokazało mi, że moje pisanie nie koniecznie musi kończyć się w szufladzie.
[Obrazek: glut.png]
[Obrazek: ja.jpg]
[Obrazek: glut.png]
Oczywiście należy wspomnieć, że rok 2017 to narodziny projektu Tropiciele Historii, który zrodził się na jednej z wypraw gdzieś w murach średniowiecznej warowni. Na przestrzeni ostatnich miesięcy starego roku zaczął dojrzewać, ponieważ jako matka założycielka zastanawiałam się nad kierunkiem działań Tropicieli. Doszłam do wniosku, że samo dokumentowanie i opisywanie zapomnianych ruin to trochę za mało.
Przełom roku to także postanowienia Noworoczne. Moim postanowieniem jest by Tropiciele Historii stali się organizacją – może stowarzyszeniem pasjonatów chcących ratować zabytki.
[Obrazek: glut.png]
Zdaje sobie sprawę, że uratować wszystkich się nie da, bo na uratowanie jednego trzeba kwot z długim ciągiem zer na końcu, ale można wspierać te najbardziej potrzebujące. Gdzieś kupić drzwi, gdzie indziej ufundować ogrodzenie czy solidne zamknięcie. Być może to niewiele, jednak lepsze to od bezczynności.

W jakim stopniu uda mi się zrealizować Noworoczne postanowienia poznamy w nadchodzącym 2018 roku. Wszystkim natomiast życzę by Wasze postanowienia Noworoczne zostały zrealizowane.
[Obrazek: glut.png]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *