O Nas

Jesteśmy pasjonatami tematyki związanej z II Wojną Światową, militariami, wojskowością a także tym co tajemnicze i nieodkryte. Urzeka nas piękno, niekiedy zapomnianych lub niedocenianych miejsc naszego kraju: terenów górzystych, sztolni, podziemi, lochów okraszonych jakże ciekawą historią.

To miejsce tworzone przez zgrany zespół pasjonatów historii – eksploratorów. Pracujemy, dzielimy się doświadczeniami, nieustannie ucząc się od siebie na wzajem.Traktujemy to jako świetna zabawę i alternatywę od codziennej, szarej rzeczywistości. Nie boimy się nowych doświadczeń i wrażeń, zamiast siedzieć przed telewizorem pełni zapału ruszamy w teren, by odkrywać ukryte skarby, poznawać powojenne obiekty militarne, miejsca oraz ludzi i ich historie.

Zapraszamy do nas wszystkich tych, dla których historia to nie tylko przedmiot w szkole. Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły, zapytania, sugestie. Liczymy, że z częścią z Was spotkamy się na ogólnopolskich zlotach i imprezach. A tych którzy chcieliby poświecić nam trochę więcej czasu zapraszamy do współpracy przy tworzeniu tego fantastycznego miejsca razem z nami. 

Zespół Tropicieli Historii.