Kowarska Noc Muzeów

Kowarska Noc Muzeów

24 maja 2018 0 przez Marcin Czarnecki

Kowarska Noc Muzeów i Zabytków już za nami…

Portal Tropiciele Historii brał czynny udział w organizacji wydarzenia jakim była „Kowarska Noc Muzeów” – przygotowaliśmy wspólnie z Panią Martą Weinke oraz Panem Pawłem Polzerem wystawę, która miała miejsce 19 maja 2018 roku w Pałacu „Smyrna”. „Kowarskie gospody, zajazdy i hotele na dawnej widokówce”, wystawa, którą zapowiadaliśmy m.in. tutaj: link!!!

Zapraszamy na naszą fotorelację:

wystawa „Kowarskie gospody, zajazdy i hotele na dawnej widokówce” miała miejsce we wspaniałych wnętrzach Pałacu „Smyrna”

wszystko było zapięte na ostatni guzik na długo przed przybyciem pierwszych zwiedzających

na krótko przed 18.00 pojawili się pierwsi goście, którymi chętnie zajął się Paweł

z czasem ludzi przybywało, przytrafiła nam się nawet wizyta lokalnej telewizji – StrimeoTV

dzięki za materiał Robert 😉

Marta Weinke i Paweł Polzer – gdyby nie Wasza pomoc i zaangażowanie w organizację wystawy, ta edycja „Kowarskiej Nocy Muzeów” nie byłaby taka sama. Dziękujemy!
Podziękowania należą się również właścicielom Pałacu Smyrna, za pomoc i użyczenie przestrzeni obiektu. Hellrid, Hirschberg Jan i Dariush – dziękujemy za przemiłe towarzystwo i zdjęcia użyte w powyższej fotorelacji.

Materiały zdjęciowe zaprezentowane podczas imprezy były w większości oparte na zbiorach
Tropicieli Historii.
Uzupełnienie naszej kolekcji zdjęć było możliwe dzięki patronowi naszego projektu – portalowi fotopolska.eu

A tak „Kowarską Noc Muzeów” wspominała oficjalna strona Miasta Kowary:

Tegoroczna edycja tego kulturalnego święta była w naszym mieście wyjątkowa, co zresztą możecie sami zobaczyć oglądając materiał filmowy nakręcony przez telewizję StrimeoTV.

W tym miejscu chcemy gorąco podziękować wszystkim osobom, instytucjom oraz podmiotom prywatnym zaangażowanym w organizację tego niezapomnianego wieczoru. Bez Was to wszystko, by się nie udało.

Pomagali nam m.in.: Dom KataMiejski Ośrodek Kultury w Kowarach,Stowarzyszenie Miłośników KowarTropiciele HistoriiSztolnie Kowary w Kopalni „Liczyrzepa”Kopalnia PodgórzeParafia franciszkanów w KowarachJacek ChorągwickiMuzeum SentymentówKowary / dawniej Schmiedeberg, Nadleśnictwo „Śnieżka” w Kowarach, Społeczny Komitet Remontu Świętej Anny, Pałac „Smyrna”, Pracownia i Galeria Jerzego Jakubowa „Wieża ciśnień” oraz Urząd Miejski w Kowarach.
 

video: Strimeo.TV