Mała lekcja historii

Mała lekcja historii

15 listopada 2018 0 przez Marcin Czarnecki

17 września 1939. Komuniści na chwilę przestają brzydzić się faszyzmem i nazizmem, Sowieci we współpracy z nazistami napadają na zostawioną samej sobie Polskę. Mordują, torturują, kradną, gwałcą nawet kilkuletnie dzieci. Polscy patrioci stają do walki z dwoma militarnymi mocarstwami. Stawką jest honor, ojczyzna, niepodległość.

Dwa lata później Niemcy napadają na ZSRR. Stalinowi nazizm znowu zaczyna śmierdzieć (choć tak naprawdę sam przymierzał się do ataku na Niemcy), więc zawiązuje koalicję antyfaszystowską. Na zasadzie: ,,Hehe, sorry Polaki, tak wyszło, trochę my was pomordowali, trochę pogwałcili, trochę chcieli my was znowu z map wymazać i wybić was wszystkich w pień, ale teraz trochu plany nam się zmieniły i idziemy bić Niemców. To jak, Paljaki… pomożecie?”

———-

,,Pomożemy.” – odparł Wojciech Jaruzelski, świeżo upieczony żołnierz. A walka z faszyzmem tak mu się spodobała, że aż postanowił zostać komunistą. I pomagać zbrodniczemu reżimowi gwałcić niepodległość własnego kraju. Przecież takie były wtedy czasy. Przecież ,,sytuacja tego wymagała”.

———-

Antoni Heda nie wiedział, że sytuacja tego wymagała. Nie wiedział, że trzeba być pachołem komunistycznych zaborców i zdrajcą własnego narodu, więc zamiast wchodzić komunistom w dupę i walczyć z Jaruzelskim o stanowiska, tuż po zakończeniu wojny zebrał ponad 200 chłopa i zaatakowali ubeckie więzienie w samym sercu Kielc. Legendarna, jedna z najbardziej zuchwałych akcji w historii polskiego podziemia niepodległościowego.

———-

W tym samym czasie Wojtek Jaruzelski pisał do swoich komunistycznych przełożonych raporty, w których z dumą opisywał swoje sukcesy w zwalczaniu polskich patriotów, nie godzących się na narzucanie narodowi siłą zbrodniczej ideologii.

———-

17-letnia Danuta Siedzikówna nie pisała raportów do komunistów. Kiedy komunistyczny sąd wydał na nią wyrok śmierci, napisała za to w grypsie do przyjaciółek: ,,Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba”. Ostatnie słowa, jakie usłyszała, padły z ust pana prokuratora, Wiktora Suchockiego: ,,Po zdrajcach narodu polskiego ognia!” Nastolatkę zastrzelił oficer Franciszek Sawicki, późniejszy członek PZPR.

———-

Do PZPR wstąpił również Jaruzelski. Jego kariera nabierała tempa.

———

Kiedy Wojtek odbierał coraz to nowe pochwały i awanse, umacniając władzę socjalistyczną w Polsce, bo przecież takie były czasy i inaczej się nie dało, Emil Przeciszewski pisał do szefa UB: ,,I będę walczył z komuną dotąd dopóki będę żył, bo wiem dobrze i jestem świadomy, do czego komuna dąży.”

——–

Do czego dąży komuna wiedział też Wojtek, dlatego – gdy zaspokoił pierwszy głód tłumienia antykomunistycznych ruchów w Polsce – ochoczo zabrał się za tłumienie buntu w Czechosłowacji, za co dostał Order Budowniczych Polski Ludowej. Potem pojechał sobie do Moskwy na kurs, gdzie uczono go jak być jeszcze wierniejszym komunistycznym pachołem, niż był do tej pory.

——–

Do Moskwy na kursy nie jeździł wspomniany wyżej Antoni Heda, ale za to komunistyczna dyktatura zafundowała mu darmowe wczasy na Rakowieckiej, z wyrokiem śmierci, zmienionym wspaniałomyślnie na dożywocie.

——–

Kiedy już Jaruzelski czołgami nauczył Czechów szacunku dla de-mo-kracji ludowej i kon-sty-tucji, wziął się z powrotem za tłumienie antykomunistycznej rewolucji w kraju, na Wybrzeżu. Już jako pan towarzysz Minister Obrony Narodowej.

——–

W 1961 roku, kiedy Jaruzelski mógł pójść do kina na ,,Nóż w wodzie” w reżyserii Polańskiego, potańczyć przy muzie Elvisa albo popijać koniak, Andrzej Kiszka siedział w leśnym bunkrze i chował się przed komunistycznymi najeźdźcami. Za to, że nie wiedział, że trzeba im wchodzić w dupę. Dopadli go, po latach poszukiwań, 31 grudnia 1961.

——–

,,Ach ci cholerni Polacy, nic tylko strajkują i strajkują! Czy do nich nie dociera, że komunizm trzeba po prostu zaakceptować i że innej drogi nie ma?!” – musiał myśleć Wojtek na początku lat 80-tych, kiedy Polacy znowu zaczęli masowo wyrażać swoje niezadowolenie z komunistycznej dyktatury, a w ich tłum wtapiali się agenci SB, mający za zadanie pomagać reżimowi Jaruzelskiego w przewidywaniu kolejnych ruchów strajkujących i tłumieniu ich buntu w taki sposób, żeby nie zorientowali się, że są rozgrywani. Wojtek zaczął kombinować nad wprowadzeniem stanu wojennego, ramię w ramię z Komitetem Obrony Kraju. Ach, te Komitety Obrony… Polacy to ich nigdy docenić nie potrafio. W trakcie stanu wojennego ginie z rąk komunistycznego reżimu, na czele którego stoi Jaruzelski, wielu największych polskich patriotów, w tym ksiądz Popiełuszko czy licealista o lwim sercu – Emil Barchański.

——–

W 1982 roku, już po tym jak Jaruzelski wprowadził stan wojenny a w polskich domach katowano taśmy z nagraniami ,,Małej Lady Pank” albo ,,Nie płacz, Ewka”, żołnierz AK – Antoni Dołęga – konał, schowany gdzieś w stodole, ukrywany i karmiony przez obcych ludzie przez… kilkadziesiąt lat. W ostatnich latach życia trzeba mu było amputować nogę.
——-

Kiedy polski bohater podziemia antykomunistycznego żebrał o łaskę u obcych ludzi i z amputowaną nogą chował się po stodołach przed mściwymi komuchami, młody, zdolny, lojalny, świetnie zapowiadający się chłopak został przewodniczącym Socjalistycznego Związku Studentów Polskich, a rok później wstępuje do PZPR. Nazywa się Aleksander Kwaśniewski.

——-

Pierwsze lata powojenne. Wściekli komuniści szukają Antoniego Hedy. Aresztują i torturują trzech jego braci. Jeden z nich, z rozbitą głową, zostaje przewieziony do szpitala. Ordynator Balicki stwierdza: ,,Ciebie, bandyto, nie warto ratować”. Mężczyzna umiera.

——-

Aleksander Kwaśniewski takich problemów nie ma. Zasiada po stronie komunistów przy okrągłym stole, następuje uroczyste wyruchanie narodu polskiego i zawarcie sakramentu między komunistami a ich agentami, we współudziale z paroma nic nie znaczącymi pionkami, z których najnaiwniejsza część prawdopodobnie wierzyła, że dzieje się coś dobrego. Sztukę teatralną na potrzeby medialne zatytułują później ,,Upadkiem komuny”.

——-

Podczas widzenia z żoną po aresztowaniu przez UB i torturach, Witold Pilecki, jeden z najodważniejszych ludzi XX wieku, powiedział żonie, że przy tym co z nim robią komuniści, jego pobyt w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu był igraszką.

——-

W ,,wolnej Polsce”, Kwaśniewski zakłada partię z Leszkiem Millerem i Józefem Oleksym. Cała trójka wiernie służyła komunistycznemu reżimowi w PZPR, Miller i Oleksy ponad 20 lat, do samego końca. Z powodu braku dekomunizacji, dzięki ukształtowaniu i nakierowaniu propagandowym polskich mediów przez szefa SB, Kiszczaka, udało się Polakom zrobić taką papkę z mózgów, że świętując upadek komuny, w kolejnych latach cała trójka sługusów komuny – Kwaśniewski, Miller i Oleksy – pełniła najważniejsze funkcje państwowe w ,,wolnej Polsce”. Kwaśniewski został prezydentem, Miller i Oleksy (tajny współpracownik wojskowego wywiadu w czasie komuny) – premierami. O wyborze TW ,,Bolka” na prezydenta, nie wspominając. To ci ludzie, całe to środowisko, są autorami obowiązującej do dziś Konstytucji, ustanowionej podpisem Kwaśniewskiego.

——-

Weronika Sebastianowicz: „Gdzie jest twój brat? Gdzie jest twój brat? Gdzie jest twój brat?” − powtarzali to pytanie w kółko podczas bicia i katowania… Setki i tysiące razy. Nic im jednak nie mówiłam. W końcu urządzili mi konfrontację z pewnym młodym akowcem. Powiedział wszystko. Że mnie rozpoznaje, że byłam łączniczką komendanta… Nawet nie mam o to do niego wielkich pretensji. Zmaltretowali go w sposób nieludzki. Po jednym z kopnięć w głowę pękła mi czaszka. Wgnieciona kość do dzisiaj uciska nerw. Wielokrotnie byłam z tym w szpitalu. Prześwietlali mnie, badali, niestety, lekarze są bezradni. Nic nie da się zrobić. Do dzisiaj co pewien czas mam ataki straszliwych bólów głowy. Kiedy to się zaczyna, krzyczę na cały dom. Mówią mi często: „Trzeba wybaczyć”. A ja nie potrafię.

——-

,,W kwietniu 1989 roku przedstawiłem go Gorbaczowowi, pojechał do Moskwy, jako moja prawa ręka.” (Jaruzelski o Kwaśniewskim). ,,Prezes IPN Janusz Kurtyka powiedział w wywiadzie prasowym, że Kwaśniewski w latach 1983-1989 był rejestrowany przez bezpiekę jako TW „Alek”. Esbecy pisali o ówczesnym szefie „Sztandaru Młodych”, że „swą postawą reprezentuje marksistowski światopogląd”. Rok później prezes Kurtyka zginął w Smoleńsku.

——-

Rok 2008. Wolne i niezawisłe sądy przez rok trzymają wszystkich w niepewności i pozwalają oskarżonym zestarzeć się jeszcze bardziej, po czym, po roku, odrzucają wniosek IPN-u o ukaranie Jaruzelskiego i Kani za wprowadzenie stanu wojennego. Jeden z oficjalnych powodów odrzucenia wniosku? IPN nie przesłuchał Margaret Thatcher. Nie, to nie żart. To oficjalne uzasadnienie wysokiego sądu – pani Ewy Jethon.

Tych ,,niezawisłych sądów” bronicie, kretyni.

——

,,Andrzejku! Wymodlony, wymarzony i kochany mój synku. Piszę do Ciebie po raz pierwszy i ostatni. W tych dniach bowiem mam być zamordowany. Chciałem być Tobie ojcem i przyjacielem. Bawić się z Tobą i służyć radą i doświadczeniem w kształtowaniu twego umysłu i charakteru. Niestety okrutny los zabiera mnie przedwcześnie a Ciebie zostawia sierotą. Dlatego piszę i płaczę. W trakcie okupacji niemieckiej dowodziłem inspektoratem rzeszowskim. Podlegało mi około 20 000 ludzi. Wielu z nich zginęło w walce o Polskę i o duszę Narodu Polskiego, wielu jest mordowanych obecnie. W pracy i walce widziałem tak wielkie umiłowanie Ojczyzny, bohaterstwo i bezgraniczne poświęcenie i oddanie Sprawie, że ze wzruszeniem myślę o nich i Bogu dziękuję, że pozwolił dowodzić mi synami bohaterskiej ziemi Rzeszowskiej. Chciałem opisać ich sylwetki i czyny, by nie poszły w zapomnienie i przekazać je historii. Do Braci! Walczyliśmy wszyscy za Polskę. Dzisiaj umierał będę za Nią. Zostaje Andrzejek. To nasza krew i Wasz Syn, Wy – jego ojcowie. Musicie zastąpić mnie dziecku. Zrobili ze mnie zbrodniarza. Prawda jednak wkrótce zwycięży. Nad światem zapanuje idea Chrystusowa, Polska niepodległość odzyska – a człowiek pohańbioną godność ludzką – odzyska.” (Łukasz Ciepliński, legenda podziemia antykomunistycznego, w pisanych z celi śmierci listach do syna)

—–

11 listopada 2018, Polska świętuje setną rocznicę odzyskania niepodległości. Krzysztof Zalewski, znany z roli bohatera polskiego podziemia antykomunistycznego w filmie ,,Historia Roja”, zdolny muzyk, idol młodego pokolenia, mający pretensje do bycia autorytetem również w kwestiach politycznych, pojawia się na scenie w koszulce.

Jaki napis na niej widnieje?

,,Sto lat niepodległości”?

,,Niech żyje Polska”?

,,Dziękujmy bohaterom, którzy walczyli o naszą niepodległość”?

Nie.

11 listopada, w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, Krzysztof Zalewski uznał za najpilniejszą sprawę zamanifestowanie przywiązania do Konstytucji, ustanowionej przez Aleksandra Kwaśniewskiego. Człowieka, który służył reżimowi gwałcącemu niepodległość Polski.

autor: razprozak