Targi Książki i II Debata Polskiej Prawicy w Leeds, WB,  17/6/2018

Targi Książki i II Debata Polskiej Prawicy w Leeds, WB, 17/6/2018

20 czerwca 2018 0 przez Marcin Czarnecki

Targi Książki i II Debata Polskiej Prawicy w Leeds, WB,  17/6/2018

W niedzielę 17 czerwca 2018, w Polskim Ośrodku Katolickim w Leeds na północy Anglii odbyło się Spotkanie z Polska Książką od 10.00 – 18.00, zorganizowane przez Polska Niepodległa i Nowy Polski Show.  W programie była Msza Święta i ranne spotkanie autorskie z gośćmi z Polski: red. Wojciech Sumliński, major Tomasz Budzyński, ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski, gen. Andrzej Pawlikowski, dr Lech Kowalski, dr. Łukasz Kister, Jacek Komuda, Marcin Dybowski i Marcin Rola. Autorzy podpisywali zakupione książki i toczyły się ciekawe rozmowy z czytelnikami.

Podczas przerwy obiadowej Marcin Rola prowadził osobne wywiady z gen. Andrzejem Pawlikowskim, Magdaleną Ions, kierowniczką Ośrodka w Leeds, Jackiem Komudą i z ks. Tadeuszem Isakowicz-Zalewskim. Na terenie Ośrodka zorganizowane były grille z kiełbaskami, bar i kawiarnia, po czym uczestnicy powrócili na salę o 15.00 na główne wydarzenia dnia – II Debatę Polskiej Prawicy. Po sali krążyła kartka, na której uczestnicy mogli zapisać swoje pytania do gości. Całość prowadził na żywo Marcin Rola w Telewizji wRealu24.

Około godziny 17.00, w trakcie ożywionej debaty, na salę weszła Nawal Al-Maghafi z ekipą BBC. Marcin Rola przerwał debatę na parę minut i rozmawiał z niespodziewanymi gośćmi. Ludzie z BBC twierdzili, że szukali tej debaty w Manchester, bo dostali petycję online przeciwko debacie, którą podpisało 600 osób i że chodzi im o treści podżegające do nienawiści. Marcin Rola zapewnił, że tyle podpisów mógłby zebrać w 10 minut i że jest to debata na temat sytuacji w Polsce, obiecując ekipie BBC udzielenia personalnego wywiadu po zakończeniu debaty. Tak też się stało.

Przez Ośrodek przewinęło się ok. 300 osób podczas dnia, a w debacie uczestniczyło około 150. BBC twierdziło, że wyemituje swój materiał za tydzień, na wypadek możliwych manipulacji organizatorzy posiadają nagranie prywatnego wywiadu z Marcinem Rolą.


 

Debata patriotów w Leeds! Sumliński, Kowalski, Isakowicz-Zaleski, Kister, major Budzyński i inni!:

 

 

Ks. Isakowicz Zaleski, Kister, Pawlikowski w Leeds! Prawica kiedyś wygra? LIVE! Cz. 2:

 

 

Dziennikarka BBC przerywa debatę patriotów w Leeds i doszukuje się wyimaginowanej „ksenofobii”:

 

Krzysztof Jastrzembski, Londyn