„To tylko mafia”

„To tylko mafia”

17 maja 2018 0 przez Marcin Czarnecki

[Obrazek: 06.jpg]

Major ABW, świadek koronny „Masa” i najbardziej inwigilowany dziennikarz śledczy w Polsce – o najważniejszych polskich politykach, „autorytetach” i służbach specjalnych, w opatrzonej klauzulą tajności historii o prawdziwej mafii, stanowiącej zapis nieprawdopodobnie prawdziwych wydarzeń – i gorszej niż samo piekło.

O „establishmencie politycznym”:
najczęściej bywał w biurze Wiktora Kubiaka w Marriotcie?
– Donald Tusk, Janusz Lewandowski, Jan Krzysztof Bielecki, Paweł Piskorski, cała późniejsza polityczna elita. Był to w 1989, a już w styczniu 1991 prezydent Wałęsa powołał rząd Bieleckiego. Bez pieniędzy Kubiaka i „pułkowników” nie byłoby ani tego rządu, ani spektakularnych karier większości z tych polityków. Zrobili na tym wiele świetnych interesów”.

[Obrazek: 07.jpg]

O pracownikach wywiadu wojskowego, gangsterach oraz ich interesach z rządzącymi Polską:
„Kubiak nie krył się ze znajomością z Żemkiem. Widywałem go z Wiktorem dziesiątki razy, w biurze, na lunchach w Marriotcie. Żemek też chodził w wojskowym wywiadzie i to też nie było dla nas tajemnicą. Razem ukręcali duże pieniądze, przy których to, co nam wpadało z haraczy, „tirów”, prostytutek, czy narkotyków, to drobne. W tamtym czasie imponowało nam, że trzymamy z takimi ludźmi. Było poczucie przynależności do kasty rządzącej, najwyższe kręgi. Mieli haki na wszystkich i trzęśli tym całym bagnem. „Starzy” pracowali pod ich dyktando, a oni wyświadczali przysługi.
– Przysługi?
– Tak, przysługi. Na przykład, gdy trzeba było uzyskać wielomilionową dotację, wyprać pieniądze, zrobić w mediach trochę propagandy, coś lub kogoś wykreować albo napiętnować, wyciągnąć z aresztu, załatwić świadectwo lekarskie, immunitet albo korzystny wyrok. Robili takie rzeczy setki razy i byli w tym naprawdę świetni”.

O tzw. „autorytetach moralnych”:
„Mówi się, że śmierć jest częścią życia. Przemilczanie prawdziwych, poniżających okoliczności życia i śmierci Bronisława Geremka, człowieka upadłego i zdegenerowanego, który zginął w towarzystwie prostytutki, było nawet sensowne i aż nadto ludzkie. Ale potem z jego pogrzebu zrobiono show. Po co? W ostatniej drodze poprzedzonej uroczystą Mszą Świętą towarzyszyli profesorowi – ateiście prezydenci, marszałkowie Sejmu i Senatu, szefowie PE, biskupi i liczni księża, choć krzyża na grobie nie uświadczysz. Miało to w sobie znamiona symbolu: obraz państwa, w którym wszyscy coś lub kogoś udają, każdy wie, że to mistyfikacja, a jednak nikt z tym nic nie robi.

Dziś jedna z sejmowych sal nosi imię tego nieszczęśnika. Czy naprawdę nie ma w naszej historii autentycznych bohaterów i ludzi autentycznie godnych szacunku? Czy ktoś kiedyś odważy się skończyć z tą farsą?”

O kontrolerze NIK, Falzmannie, który badając aferę FOZZ „umarł” w niejasnych okolicznościach:
„Kubiak z Paradowskim śmiali się później, że wszyscy kupili „zawał” Falzmanna i że w sumie nawet zgrabnie to wyszło. Skompromitować, oskarżyć, postawić przed sądem, zamknąć w więzieniu, w którym może potem się powiesi – tak to działało. Zniszczyć reputację, odebrać wiarygodność, a dopiero na końcu życie pozorując samobójstwo – wszystko w takiej kolejności, to rozumiem. Ale zawał serca?”

[Obrazek: 02.jpg]

[Obrazek: 03.jpg]

Książka do nabycia w sklepie internetowym:
https://sumlinski.com.pl/ksiazki/87-to-tylko-mafia.html

Wojciech Sumliński w Londynie (Slough) 13/5/2018
[Obrazek: 09.jpg]

Red. Wojciech Sumliński został bezprawnie aresztowany na podstawie podejrzenia o myślozbrodnię na lotnisku Luton w Londynie, w drodze do Southampton, Bristol i Slough, w celu promocji nowej książki „To Tylko Mafia” (WSR, 2018) której jest współautorem wraz z Jarosławem Sokołowskim Masą i Tomaszem Budzyńskim. W niedzielę 13 maja o godz. 16.00 zawitał we wspaniałym gmachu ‘The Curve’ (ang. łuk, krzywa) w Slough pod Londynem, na zaproszenie Polska Niepodległa.

[Obrazek: 08.jpg]

Wojciech Sumliński zaczął prelekcję od szczegółów aresztu w Luton Airport – zabrano mu pasek od spodni, sznurowadła, skopiowano notes i adresówkę, porobiono odciski wszystkich palców, fotografie, wmawiano mu przynależność do skrajno-prawicowych organizacji, a książka została zabrana do tłumaczenia i szukania zabronionych treści. Podstawą były rzekome (wg. straży granicznej) telefony z Polski i dano mu do zrozumienia, że widnieje w systemie, jako ekstremista. Był trzymany przez 6 godzin. Wspomniał, że właśnie 13 maja 2008 został aresztowany przez ABW, czyli początek afery Marszałkowej, co rozpoczęło Jego przemarsz przez piekło. „Za wyjątkiem kajdanków, bardzo podobne klimaty” powiedział Wojciech Sumliński.

[Obrazek: 10.jpg]

„Z daleka czasami widać lepiej” ocenił Wojciech Sumliński nawiązując do wydarzeń w Polsce widzianych z zagranicy. „Czy mówienie prawdy o Ustawie 447 to jest antysemityzm?” Nawiązując do wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza o Jedwabnem i o Ustawie 447, Wojciech Sumliński orzekł, że to kompromitacja. Podkreślił rolę dziennikarza, który posiada wiedzę niedostępną publicznie, jako obowiązek poinformowania społeczeństwa jak naprawdę jest.

[Obrazek: 11.jpg]

Wojciech Sumliński wyjaśnił, dlaczego Jarosław Sokołowski „Masa”, były gangster i świadek koronny, jest współautorem książki „To tylko Mafia”. Masa pisał książki o gangsterach z Pruszkowa nazywając to mafią, lecz Pruszków to była grupa przestępcza na usługach prawdziwej mafii wywiadu wojskowego i polityków na najwyższym szczeblu. Po debacie w 2017, Masa zaofiarował cenne informacje, które zostały zweryfikowane z innych źródeł i otworzyły dalsze śledztwo. „W tej książce pokazujemy skąd się wzięła ta sytuacja, która spowodowała, że Polacy musieli wyjeżdżać z Polski” powiedział Wojciech Sumliński. Ujawnił, co się działo w hotelu Marriott, gdzie zawierano układy, które kształtowały cały rozwój III RP i kto w nich brał udział.

[Obrazek: 12.jpg]

Nie ma wątpliwości, że niezłomna postawa red. Wojciecha Sumlińskiego i jego sensacyjna książka „To Tylko Mafia” wywoła burzę w społeczeństwie.

tekst: Polska Niepodległa Londyn
opracowanie: http://www.TropicieleHistorii.pl