Z cyklu: Polska (i nie tylko) na dawnej fotografii – Szklarska Poręba (widok z Białych Skał) 1934-1938 – zdjęcie w dużej rozdzielczości do pobrania !!!

Z cyklu: Polska (i nie tylko) na dawnej fotografii – Szklarska Poręba (widok z Białych Skał) 1934-1938 – zdjęcie w dużej rozdzielczości do pobrania !!!

2 maja 2019 0 przez Mateusz Śmigły

Choć za oknem coraz częściej przebija się słońce, my jeszcze nie obudziliśmy się na dobre ze snu zimowego. Kolejne, trzecie z serii zdjęć przedstawiających Karkonosze, wykonane przez Photo-Verlag W. Müller z ówczesnego uzdrowiska Bad Warmbrunn (dzisiejszych Cieplic – części Jeleniej Góry). To ostatnie „zimne” zdjęcie z tej serii, nie będziemy Was już dłużej straszyć. Kolejne już w scenerii wiosenno-letniej;)

 

Link do pierwszego zdjęcia: >>>tutaj<<<

 

Link do drugiego zdjęcia: >>>tutaj<<<

 

Tym razem przekazujemy w Wasze ręce zdjęcie, na którym fotograf W. Müller z dawnych Cieplic postanowił uwiecznić fragment Szklarskiej Poręby. To zdjęcie zrobione z Białych Skał
(z niem. Weissbachstein) – dość popularnego w tamtym okresie punktu widokowego, górującego nad okolicą na wysokości 745 m n.p.m. Poniższa fotografia pochodzi z okresu 1934 – 1938 – widok w stronę Śnieżnych Kotłów. Na pierwszym planie zabudowania ulicy Dworcowej, oraz fragment Stadionu Sportowego wraz budynkami stojącymi do dziś przy Placu Sportowym.

 

Zachęcamy do pobierania, rozmiar spokojnie wystarczy na fototapetę.

 
Zdjęcie w wysokiej rozdzielczości do pobrania >>> tutaj <<<
 

Miłego oglądania:

 

[Obrazek: szklarskabialeskalyminiatura.jpg]

 

kolekcja Tropicieli Historii